Ha saját webszerverünk van, akkor belefuthatunk abba a hibába, hogy átírunk egy meglévő bármilyen kódot - legyen szó php-ról, css-ről vagy html-ről - mentjük, de a böngészőben a weboldal nem hajlandó frissülni. Se a Crtl + R erőltetett újratöltés, se az F5, se a böngésző bezárása és újbóli megnyitása nem segít a problémán - viszont érdekes módon egyszer csak frissül az oldal...
Miért történik ez? A PHP 5.5.x -től kezdve a PHP telepítés tartalmazza az OPCache beépülő modult, ami cache-eli a php bájtkódot a memóriában egy bizonyos előre beállított ideig, ami alapértelmezetten 60 vagy 120 másodperc.
Ha fejlesztés közben gyakrabban csekkoljuk az eredményt, mint 1-2 perc, akkor érdemes kikapcsolni ezt a funkciót.
Keressük meg a php.ini-t, ami a PHP beállításait tartalmatta és kommentezzük ki az alábbi sorokat (rakjunk ; pontosvesszőt a sorok elejére):
[OPcache]
;zend_extension="/Applications/MAMP/bin/php/php5.5.3/lib/php/extensions/no-debug-non-zts-20121212/opcache.so"
; opcache.memory_consumption=128
; opcache.interned_strings_buffer=8
; opcache.max_accelerated_files=4000
; opcache.revalidate_freq=60
; opcache.fast_shutdown=1
; opcache.enable_cli=1
Ezután indítsuk újra a webszervert, és megszűnik a probléma.
A php.ini megkeresése: Hozzunk létre egy új php fájlt, és írjuk bele az alábbi kódót, ami kilistázza az összes infót a php konfigurációnkkal kapcsolatban. Keressük a php.ini sort, ami tartalmazza az ini fájl elérési útját:
<?php phpinfo(); ?>
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.