Vettem egy agyonhype-olt ütésálló, vízálló, mindenálló merevlemezt.
Silicon Power Armor A80
A YouTube-on olyan videók vannak fent róla, hogy kocsival ráhajtanak, vízbedobják stb és semmi baja nem lesz. Csomó IP### szabványt teljeít, még talán tűzálló is korlátozott mértékben (amit nem hiszek)
Hú, de megörültem, mert volt már adatvesztésem amiatt, hogy leejtettem egy merevlemezt. Most, hogy lassan eléri az 1 TB mérethatárt a családi képek és videók mennyisége, kellett végre egy megbízható tárolóeszköz.
A megvétel óta eltelt 1 év. Végig a polcomon volt, talán 2x - 3x vittem valahova a táskám egyik zsebében. Soha nem ejtettem le és szinte semmilyen gyorsulásnak, hőhatásnak nem volt kitéve. Egy év elteltével mit látok:
Az oldalsó műanyag fos szélein mikrorepedések vannak. Megsimítom az ujjacskámmal enyhén, mint ahogyan a nemlétező csajom pofikáját szoktam és POTTY kiesik a széléből egy darab.
Szuper! Ennyit a minden állóságról. A teste valóban masszív acél - de a szélei a leggyatrább műanyagból készültek. Ha teheted NE vegyél Sillicon Power merevlemezt! Inkább a Sillicon Weakness illene hozzá.
Mi a megoldás? Másnál is előjött a hiba, és egy élelmes informatikus elkészítette az oldalsó elemek 3D modelljét. Ezt már csak ki kell 3D bérnyomtatni 5-10'000 ft-ért és akkor újra használható lesz a lemez. Mert most úgy áll, hogy ha tovább darabolódik a széle, akkor ki fog esni a belső.
https://www.thingiverse.com/thing:2744644
Remélem nem lesz drágább a 3D nyomtatás, mert azt hiszem anno a lemez 20-30'000 ft-ba került, és hát egy ilyen szervízelés ha súrolja az eredeti ár felét, akkor már nem éri meg.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.